نتایج جستجو برای عبارت :

تحقیق سروده های ن شاعر اندلس

تحقیق سروده های زنان شاعر اندلس فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: docxتعداد صفحات: 165حجم فایل: 269 کیلوبایت قیمت: 7500 تومان
توضیحات:دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته ادبیات با موضوع سروده های زنان شاعر اندلس، در قالب فایل word و در حجم 165 صفحه.چکیده:

اندیشه تألیف این موضوع زمانی
در فکرم شکل گرفت که احساس نمودم بررسی حرکت و جنبش ادبی زنان اندلس نیاز بیشتری به
تحقیق و پژوهش دارد. بنابراین این موضوع یعنی «سروده­ های زنان شاعر اندلس» را
برای ر
غم که می آید در و دیوار شاعر می شود 
در تو زندانی ترین رفتار شاعر می شود 
می نشینی چند تمرین ریاضی حل کنی 
خط کش و نقاله و پرگار شاعر می شود 
تا چه حد این حرف ها را می توانی حس کنی؟
حس کنی دارد دلم بسیار شاعر می شود 
باز می پرسی: چه طور این گونه شاعر شد دلت؟
تو دلت را جای من بگذار شاعر می شود 
گرچه می دانم نمی دانی چه دارم می کشم
از تو می گوید دلم هر بار شاعر می شود 
#نجمه_زارع
درمشاوره زنان چه مسائلی مطرح میشود؟
حقوق زنان
تفاوت زنان و مردان
تساوی زنان و مردان
قصاص زنان
دیه زنان
استقلال مالی زنان
امکانات زنان
جایگاه زنان
مقام اجتماعی و روانشناختی زنان
امنیت زنان
اهمیت زنان
نقش زنان در اجتماع
نقش زنان در اقتصاد
موفقیت زنان در فرهنگسازی جامعه
موفقیت زنان در کسب و کار
موفقیت زنان در مدیریت
موفقیت زنان در امور اجرایی
ودیگر موارد
‍ من به امید تو ای ابرو کمان، شاعر شدمدزدکی از پشت پرچین زمان شاعر شدم
غرقِ در احساس بودم، با هزاران آرزودر دلم طوفان ولی بی بادبان شاعر شدم
حس و حالم سوخت از برق نگاهت تا شبیدر میان شعله های بی‌امان شاعر شدم
برق چون شمشیر برّان، از نگاه نافذتحمله‌ور شد در دل شب پای جان شاعر شدم
ناگزیر از شور آتش پاره‌ی احساس دلمانده‌ام بین زمین و آسمان شاعر شدم
گم شدم در بستر بی هم نوایی بارهادر تلاشم که بیابم یک نشان شاعر شدم
در فشار شورش غم‌های خود، در گ
اندلس یکی از شهرهای قدیمی اسپانیا بود که بیش از 800 سال تحت حکومت اسلام قرار داشت و همه ادیان در آن با مسالمت، در کنار هم زندگی می‌کردند. مسجد جامع قرطبه یا مزکیتا، واقع در اندلس یا اسپانیای امروزی است که از بناهای مشهور دوره اسلامی است، ساخت بنای این مسجد تقریباً دو قرن و نیم به طول انجامید. نام قدیم این مسجد «جامع حضرة» بود.
ادامه مطلب
به نظرم شاعر صاحبدل، این کلام نغز را خاص شبهای امتحان سروده: من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود!!
پ. ن: هم کلاسی جان همینجا خوابیده. هر یک ساعت از شدت استرس امتحان بیدار می‌شود می‌گوید: این چه زندگی سگیه ما داریم؟!
ولی من همین زندگی که اون بهش میگه سگی، خیلی دوست دارم. 
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا میدانستید شاعری وجود دارد ایرانی و مربوط به چند قرن پیش که ما از آن غافل مانده ایم و اینکه این شاعر دیوان شعری دارد که از وی بجا مانده است ؟ بیایید اطلاعات مربوط به این شاعر را بررسی کنیم :
نام : آرش یا کیارش یا آرسام یا آریو [ معلوم نیست دقیقاً کدام نام ، نام واقعی وی بوده است ] .
تاریخ تولد : معلوم نیست و بنا بر معتبرترین حدس چون قدمت دیوان اشعارش بین سال 20 الی 500 شمسی است بنابراین سال تولد وی نیز و البته زندگی اش بین ه
بسم الله الرحمن الرحیم

آیا میدانستید شاعری وجود دارد ایرانی و مربوط به چند قرن پیش که ما از آن غافل مانده ایم و اینکه این شاعر دیوان شعری دارد که از وی بجا مانده است ؟ بیایید اطلاعات مربوط به این شاعر را بررسی کنیم :
نام : آرش یا کیارش یا آرسام یا آریو [ معلوم نیست دقیقاً کدام نام ، نام واقعی وی بوده است ] .
تاریخ تولد : معلوم نیست و بنا بر معتبرترین حدس چون قدمت دیوان اشعارش بین سال 20 الی 500 شمسی است بنابراین سال تولد وی نیز و البته زندگی اش بین ه

راز بانوی سیاه پوش
خبرگزاری کتاب ایران/ سال‌هاست که منتقدین و کارشناسان ادبی درباره زن سیاه‌پوش اشاره شده در آثار شکسپیر تحقیق می‌کنند.ویلیام شکسپیر، شاعر و نویسنده مشهور انگلیسی در بسیاری از کتاب‌هایی که نوشته است از زنی سیاه پوش یاد کرده که او را بانویی سیاه پوش خطاب می‌کند و حتی بعضی از شعرهایی را با اسم او تمام می‌کند.هنوز هم سال‌هاست که منتقدین و کارشناسان ادبی به این مسئله مشکوک هستند و درباره آن تحقیق می‌کنند. اخیراً یکی ازمو
اندلس یکی از شهرهای قدیمی اسپانیا بود که بیش از 800 سال تحت حکومت اسلام قرار داشت و همه ادیان در آن با مسالمت، در کنار هم زندگی می‌کردند. مسجد جامع قرطبه یا مزکیتا، واقع در اندلس یا اسپانیای امروزی است که از بناهای مشهور دوره اسلامی است، ساخت بنای این مسجد تقریباً دو قرن و نیم به طول انجامید. نام قدیم این مسجد «جامع حضرة» بود.
ادامه مطلب

سروده هایم که برای اسفاد سروده شده است تقدیم می نمایم. 

زادگاهم خدا     نگهدارت                           
    دل ما زیر خط پرگارت
ما همیشه به یاد تو هستیم                    
   گرچه از نان تو نظر بستیم
ابر و باران همیشه مال تو                          
 بهترین آب، خوش به حال تو 
عالمانی بنام داری تو                            
     هرچه خوبی تمام داری تو 
ای زمین همیشه حاصلخیز                     
    کمرت راست کن کمی برخیز 
خیز و بنگر دوباره جان داری            
‍ من به امید تو ای ابرو کمان، شاعر شدمدزدکی از پشت پرچین زمان شاعر شدم
غرقِ در احساس بودم، با هزاران آرزودر دلم طوفان ولی بی بادبان شاعر شدم
حس و حالم سوخت از برق نگاهت تا شبیدر میان شعله های بی‌امان شاعر شدم
برق چون شمشیر برّان، از نگاه نافذتحمله‌ور شد در دل شب پای جان شاعر شدم
ناگزیر از شور آتش پاره‌ی احساس دلمانده‌ام بین زمین و آسمان شاعر شدم
گم شدم در بستر بی هم نوایی بارهادر تلاشم که بیابم یک نشان شاعر شدم
در فشار شورش غم‌های خود، در گ
اگر تمامی کتاب های تاریخ را ورق بزنیم تا ببینیم که اولین شعر فارسی را چه کسی سروده است،شاید به جواب نرسیم،چون اغلب این کتاب ها به زمانی بر می گردند که نشانه های مکتوبی پیدا شده باشد،مثلا کتیبه ی سنگی بر سر گوری یا کتاب قدیمی یا چیز هایی از این قبیل.گروهی از تاریخ نویسان هم معتقدند،زرتشت پیامبر ایرانی،اولین شاعر بوده است اگر چه اطلاعات دقیقی از تاریخ تولد زرتشت در دست نیست،اما برخی تاریخ نویسان می گویند او هزار سال پیش از تولد مسیح به دنیا ا
کتاب «بورا جبهه، بورا معبد» از مجموعه اشعار ایوب شهبازی که به زبان ترکی سروده شده است.
کتاب «بورا جبهه، بورا معبد» مجموعه اشعار ایوب شهبازی است که سال 1366 و توأم با دفاع مقدس توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در 46 صفحه به چاپ رسیده است.
این مجموعه شامل سروده‌هایی است در حوزه جبهه، جنگ و شهادت که به زبان ترکی سروده شده و ترانه‌های حماسه و استقامت را در خود نجوا کرده است.
شعر معروف «روباه و زاغ» کتاب‌ درسی دوران مدرسه واقعاً سروده‌ی چه کسی است؟

به گزارش خبرنگار ادبیات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصویر زاغی که
با یک قالب پنیر به دهان، بالای درختی نشسته و روباهی پای درخت در حال صحبت
با او و در واقع گول زدن اوست، شاید برای همه‌ی ما آشنا باشد. بله این
تصویر درس «روباه و زاغ» کتاب‌ درسی فارسی است و شعر معروفی که سراینده‌اش
حبیب یغمایی معرفی شده است.
ادامه مطلب

باسمه تعالیزنان بهشتیحضرت آسیهغزل۶
آسیه تنهاترین در کاخ ظلم و جور شاهپایداری کرد او بر باور و ایمان و راه
می کند مخفی مرامش را ز فرعون لعینهست او را اعتقاد محکمی در بارگاه
آسیه مانع شود از کشتن طفل صغیرگفت باشد باعث خیر و شود وی را پناه
بود او مادر برای حضرت موسی چنانتا بدیدش نور یزدان در جبین و در نگاه
همسر فرعون عبادت کرد مانند نبیگشت او یکتاپرست و دید موج خشم شاه
می کند فرعون گله از آسیه بر مادرشبلکه بنماید پشیمان یا که باز آید به راه
چ
چند روز بود دوباره مانیتور لپتاپم خراب شده بود، امروز بردمش تعمیر و باز رفتم مرکز تبادل کتاب، دامن از دست برفت و اینا رو خریدم :دیچند وقت پیش در‌به‌در دنبال یه جمله، بیت و ... بودم که بنویسم اول یه کتاب و پیدا نشد. امروز پیدا کردم ولی دیگه دیر شده، ایشالا کتاب بعدی :دی نکته آخر اینکه فریدون دختری به اسم بهار داره و شعر فریدون پر از بهارهمن با خیال خویش،با خوابهای رنگین،با خنده‌هایِ دخترِ دردانه‌ام «بهار»با آنچه شاعران به بهاران سروده‌اند؛
زنان زیبا !
زنان زیبا شبیه پرنسس های دیزنی لند و باربی نیستند .. شبیه واقعیتن ..
شبیه زنی که گاهی دست های خیسش را با دامنش پاک می کند، واشک هایش را با سر آستین ش ..
نه چشمان آبی دارند .. 
نه ناخن هایشان همیشه لاک زده .. 
نگران پاک شدن رژ لب هایشان هم نیستند ..
زنان زیبا ، زنانی هستند که خود را باور دارند و می دانند که اگر تصمیم بگیرند قادر به انجام هر کاری هستند، 
در توانایی و عزم یک زن که مسیرش را بدون تسلیم شدن در برابر موانع طی می کند، 
شکوه و زیبایی
گاهی که می پرسند چرا چون سابق نمی نویسم، یا اینکه اثر کدام نویسنده یا شاعر را دوست بیشتر دارم، پاسخ ش ریشه در یک فصل مشترک روشن دارد و آن هم "انفجار احساس" است. من سراغ نوشته ی ادبی نمی روم که تنها تکنیک باشد. رمّانی که سرگرمی. شعری که یک رشته کلمات آهنگین باشد. دنبال صدای احساسی هستم که از فرط اینکه نمی داند چه کند به کلمه پناه برده است. غزلیات شمس و حافظ و شهریار و گاهی هم سایه و اخوان. ژید و لامارتین و پروست و تولستوی و ناباکوف و دوبالزاک. داستا
به یاد دارم معلم ادبیاتی روزی سرکلاس فرمود دوره های اوج شعر فارسی بی ارتباط با دوران های خفقان نبودند. 
آدمی وقتی در تنگنا قرار میگیره به بیان چرندیات و پرندیات میپردازه که از لابلای این چرندیات و پرندیات گاها شعر هم برون آید
ما هم که جدا از ادم نیستیم و الا ماشاالله فشارات زندگی هم کم نیست،حالا این وسط خدا نصیب مون کرد یه رفیق خوش ذوقِ بچه شاعر(کسی قدم های اندک و خوبی در شعر برداشته است)
و اینطوری بود که ما هم در بیان چرندیات و پرندیات بیکار
این غزل در پائیز 86 و فی البداهه در جلسه ی جشن امام رئوف سروده شده است :
هست میلاد گرانقدر رضا ، شاه هدی 
بلبلان رقص کنان چهچهه زن پر ز نوا
خرّم از یمن وجودش همه ی دشت و دمن
گوئیا فصل بهار است به هنگام شتا
آنکه ثامن به حجج هست و شه کشور دل
راضی حکم خداوند و مسمّی به رضا 
آستان حرمش مأمن هر فرد غریب
ضامن آهو و سلطان غریب الغربا
مشهدش کعبه ی آمال همه تا به ابد
خاکبوس حرمش ماه به هنگام مساء
اختر و ماه و خور و جمله تمام افلاک
در طرب زآمدنش جمله به صد شور
معجزه گرانادا:
گرانادا از شهرهای توریستی و مهم اسپانیا است که بیشترین جذابیت خود را مدیون تاریخ پر فراز و نشیبَش و ماجرای حضور مسلمانان در اندلس (Andalusia) می‌باشد. در این شهر تاریخی به خوبی می توانید کلکسیونی از اروپای قبل از ورود اسلام، اروپا پس از ورود مسلمانان و زمان خروج مسلمانان، تسلط مجدد مسیحیان و آغاز قرون وسطی را ببینید که به شیوه‌ای اسرار آمیز در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.
چرا به معجزه گرانادا اشاره کردیم؟
گرانادا در لغت به معنای ا
سلام
این شاعر بی نهایت شاعر بیشتر از شاعر بودنش  حتی یه انسان واقعیه ... حرفه ای، صمیمی، دلسوز، ... هرچی بگم کم گفتم
اینم ابراز ارادتیه به ایشون یهویی و فقط چون به شدن تحت تاثیرش قرار گرفتم :) 
التماس دعا برای روح بلند پدر بزرگوارشون
«مریم زندی»، در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبستان در همدان گفت: 6 عنوان کتاب در دست چاپ است که تا پایان سال جاری از این آثار رونمایی می‌شود.  
 مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان همدان افزود: 9 داستان از 9 نویسنده مدانی با عنوان «موسیقی دیوارها»، یکی از آثار در دست چاپ است که در این کتاب داستان هایی با موضوعات انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و موضوعات آزاد برای نوجوانان گردآوری شده است.
آموزش نویسندگی
مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است
آنکه از مهرش به دل مهر ها دارم تویی     روءیاکه در شام وصبح وظهرها دارم تویی
تیرغم درزندگی کر باعث زخمم شود        مهربانی های تو آن زخم را مرحم شود
نام زیبای تورا درسجده هایم باخدا           گفتمش شکرت خدایا :چون داده ای یم آتنا
آتنا یعنی گلی ، محرم به راز مرتضی        گرمی ونوری به منزل ، هدیه ای اواز خدا
( شعر فوق به سفارش آقای مرتضی الف ازمشهدمقدس خطاب به همسرشان آتناخانم سروده شده است )
درایتدای هربیت نخستین حرف به ترتیب نام آ ت ن ا را می توان
در فرض فرهنگ چند همسری و تعادل تعداد مردان و زنان بالغ ، جامعه زنان ، چه 90 درصد بدون هبو و چه 10 درصد دارای هبو ، احساس امنیت بیشتری راجع به عدم تعهد شوهر می کنند زیرا تقریبا تعداد زنان تشنه و نا آرام  از جور بی عدالتی جنسیتی به صفر نزدیک است.
مردها چه زن هایی را ترک می کنند؟ *زنان توجه طلب (هیسترونیک)زنانی هستند که دوست دارند مورد توجه واقع شوند، دلشان می خواهد گرم و قدرتمند به نظر برسند در صورتی که به شدت در پشت صحنه، یخ زده اند.*زنان مهرورز حمایت گراین گروه از زنان، مردان را با کودکان خود، اشتباه گرفته اند. دلشان می خواهد مانند یک مادر، شش دانگ مراقب شوهر خود باشند.*زنان بچسب (وابسته)این گروه از زنان، به شدت گیر میدهند. در محبت و بی محبتی، افراط می کنند. دلشان میخواهد همه جا به همسر
مکتب حقوقی اسلام، یک مکتب واقع‌گرا است.یعنی بر اساس واقعیات‌ها، احکام حقوقی را وضع کرده است.
از مجموعه احکام حقوقی که مورد انتقاد قرارگرفته است، حقوق زنان است.
این احکام، با توجّه به تفاوت‌های جسمی و روحی زنان وضع شده است.
برای مثال، لطافت روحی و احساسات قوی زنان، موجب شده است که اسلام، حق حکومت و قضاوت برای زنان قائل نباشد.
همچنین با توجّه به روحیه و جسم لطیف‌تر زنان، وظیفه‌ی نان‌آوری را به عهده‌ی مرد گذاشته است.
حکم حجاب نیز با توجّه ب
  چرا حیا در زنان زیباتر است؟

پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله می‌فرمایند: «حیا زیباست اما در زنان زیباتر است.»[1]

اما چرا حیا در زنان زیباتر است؟ حیای زن و مرد چه فرقی دارد که حضرت می‌فرماید در زنان زیباتر است؟
ادامه مطلب
‍ ‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد #مورخ:۹۹/۲/۷یکشنبه#ساعت_شروع :(۲۱:۳۰)♦️♦️♦️هوایی دحشت امیزاست پشت کوه تنهاییچرا باران نمی آید که برچیند غم مارابه سکوی تعادل هم زمین گویا نمی تابدچنین سرگیجه شد حاصل که برهم ریخت دنیاراتعابیر کدامین خواب به این صورت به ما گفتندکه بعد از چند قرن امروز جهان دیداست رویاراتواریخ بشر گویا همه مسدود و بی رنگ استشده منسوخ و بی مایه ندیده صبح فرداراتمام دفتر گیت
روز مرد  
  دوباره قصه جوراب ، روز مَرد آمد
و  باز قصه  بازار و دوره گرد  آمد
جوراب هم که نه مثل هم است هر لنگش 
گهی زنانه و  بی رنگ و  زوج و فرد آمد
چقدر جمع شده جوراب روی هم انگار؟ 
از این حکایت و هدیه سرم  به  درد آمد
نبود داخل سالنامه  نامی از جوراب  
به روز زن که همیشه طلای زرد آمد! 
دلم  ز روز زن و مرد می گرفت انگار 
که مُهره های دلم  طاق های  نَرد آمد
جوراب ذهن مرا خط خطی نمود این بار
به پالتویی نرسیدم ، که  روز سرد آمد
شاعر : مرتضی حسینی اسف
خطر اندلس سازی را باید جدی گرفت. حیا و عفت ،  را نشانه گرفتن
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دریافتمدت زمان: 2 دقیقه 46 ثانیه
به شب نشینی اینترنتی و در گوشی
گذشت قصّه ی تلخی به نکته بین شاعر
به گوشه ای زده افعی ماده چمبر تا ،
به نیش خود بزند تا کند حزین شاعر
تمام جهل و جنون یکطرف خرد سوئی
رسید بی خبر از توطئه و کین شاعر
چنان همیشه بیک قطعه شعر مهمان کرد
گروه اهل خرد اهل فهم دین شاعر
ز چمبرش شده خارج و حمله ور افعی
به جمله ای زده اش پتک آهنین شاعر
نمانده فاصله ای تا شکستن توبه
ز سوی بنده ی توّاب اربعین شاعر
دوباره خشم و خروشش نموده آمیزش
صدای پای شیاطین و شد ظنین شاعر
به پ
راستی شعر چیست؟
آیا شعر جز ثبت لحظه های حس شده است؟
آیا شعر جز حسی است که در لحظه ها اتفاق میافتد؟
لحظه هایی که شعر به سراغ شاعر میآید چه لحظه هایی است؟
آیا آن لحظه ها به اختیار شاعر است؟
وقتی نوجوان بودم همیشه از خودم میپرسیدم که چرا همه شاعر نیستند؟
چرا بعضیها میتوانند دنیا را شاعرانه ببینند و بعضی نمیتوانند؟
و بعد به خودم میگفتم کاش همه شاعر بودند.
آن وقت از خودم میپرسیدم لحظه هایی که شعر به سراغ شاعر میآید شاعر چه حالی دارد؟
به نقل از جعفر
شاعر بیت:
من نگویم مرا از قفس آزاد کنید
قفسم برده به باغی و دلم شاد کنید
اگر قبل از سرودن این بیت در باغی
که من دیروزکار میکردم بود هیچ
وقت  این بیت رو نمی سرود
ازبس که باغ شلوغ و شلخته ای بود
با درختان هرس نکرده،نه
میتونستی توش درست و حسابی
راه بری نه میتونستی نردبان رو
راحت جا به جا کنی خلاصه خیلی
دلگیر و نفس گیر و خسته کننده بود
‍ درودهمراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد#مورخ:۹۹/۱/۳۱یکشنبه#ساعت_شروع :(۲۱)♦️♦️♦️دیگر مگو تو وضع و هوا را هواشناسباران گرفته خانه ما را هوا شناساین نقشه ی مقابلت این گربه خموشطی کرده روزگار سیا را هواشناسغم آمده به کوچه و هر خانه سر زدهلطفا ببُر همیشه صدا را هواشناسآتش میان سینه ما شعله می کشداین آه ماست تا که خدا را هواشناس ـیکدم به خود بیاورد اینجا هوا پس استتا بنگرد که دست دعا را هواشناسبگذر که ا
 ریزش مو در مردان و زنان
مردها به دلیل الگوی طاسی مردانه، بیشتر از زنان در معرض ریزش مو هستند اما نازک شدن و ریزش مو در زنان، متداول و هم چنین ناراحت کننده است. ممکن است دلایلش موقتی باشد.مانند:کمبود یک ویتامین. یا پیچیده تر، مانند مشکلی اساسی در سلامتی بدن باشد.
در اکثر شرایط راه های زیادی برای درمان ریزش موی هم زنان و هم مردان وجود دارد اما همه چیز به دلیل آن بستگی دارد. در این بخش از سلامت پوست و موی بنا به احترام به درخواست شما کاربران تمامی
شما هم این هشتگ#زنان_علیه_زنان رو دیدید. برچسبی که قادره علیه خودش عمل کنه! مثلا زن کارمندی در مجموعه ای ناکارآمد هست، توسط مدیر اون مجموعه که یک خانم کنار گذاشته میشه و با نیروی توانمندتری، جایگزین میشه، خانم اخراج شده به خاطر اپیدمی شدن این تصور که زنان بر علیه هم هستند اولین گزاره ذهنیش به جای دیدن نقاط ضعف خودش و تلاش برای اصلاح و کسب توانمندی بیشتر، میشه:زنان علیه زنان!
به نظر من این استدلال اصالت نداره، حتی زنانی که حکمی بر علیه زنان دی
منِ دیگری...
در قلبم جهانی در آشوب استدر سرم ناظمی با باتوم استدر جانم شخصی توو حس قاتل استبه کجا خواهم رسید 
×××
نهادینه شده در مغزم بذرشخصیت دیگریم ، آدمِ رزلفرار نُرون از کوچک ترین درزبه کجا خواهم رسید
×××
عصبی ، هر آدم خود لعنتی‌ستاین جسم عاشقِ کفن نیستاین روحِ این بدن نیستبه کجا خواهم رسید

شاعر: پاسبان پارسی
‹ برداشت از این غزل با ذکر نام شاعر و منبع انتشار مانعی ندارد ›
زنان طبقات بالای اجتماع جرات آن را نداشتند که جز در تخت روان روپوش دار از خانه بیرون آیند. هرگز به آنها اجازه داده نمیشد که آشکارا با مردان اختلاط کنند. زنان شوهردار حق نداشتند هیچ مردی؛ ولو پدر یا برادرشان را ببینند. در نقش هایی که از ایران باستان برجای مانده؛ در هیچکدام صورت زن دیده نمیشود و نامی از آنها به نظر نمیرسد.
منبع: #ویل_دورانت؛ جلد اول؛ پارس ها؛ اخلاق و آداب پارسیان؛ زنان
حفظ حریم؛ لزوم اجازه همسر؛ عدم معاشرت حتی با محرم!؛ زنان ایر
پی دی اف کتاب «شرح و ترجمه قصیده تائیه دعبل خزاعی» تالیف علامه محمد باقر مجلسی قدس الله روحه الشریف
قصیده تائیه دعبل بن علی خزاعی رضوان الله علیه، معروف به مدارس آیات، بلندترین شعر دعبل خزاعی شاعر شیعی قرن دوم و سوم در ستایش اهل بیت علیهم السلام و بیان فضائل، خلافت، ولایت و مصائب ایشان سروده است. او این شعر را در محضر امام رضا علیه السلام خواند و امام رضا علیه السلام از شعر او تمجید کردند و به او پاداش دادند.
لینک دانلود
شاهنامه فردوسی
ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۲۹ هجری قمری – درگذشتهٔ ۴۱۶ هجری قمری، در طوس خراسان)، شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سرایندهٔ شاهنامه، حماسهٔ ملی ایران، است. برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اند که از شهرت جهانی برخوردار است. فردوسی را حکیم سخن و حکیم طوس گویند.پژوهشگران سرودن شاهنامه را برپایهٔ شاهنامهٔ ابومنصوری از زمان سی سالگی فردوسی می‌دانند. تنها سروده‌ای که روشن شده از اوست، خود شاهنامه است. شاهنامه
شاعرى نزد سردسته دزدها رفت و اشعاری در ستایش او سرود. او دستور داد تا لباس شاعر را از تنش بیرون آورند و او را برهنه از ده بیرون کنند. بیچاره در سرماى زمستان با بدن برهنه از ده در حال خارج شدن بود که در این میان سگهاى ده به دنبال او مى رفتند. خواست سنگى از زمین بردارد و آنها را از خود دور کند اما آن سنگ بر اثر یخ زدگى از زمین کنده نمى شد. در حالی که از جدا نشدن سنگ عاجز شده بود گفت: این مردم چقدر حرامزاده هستند که سگ را براى آزار مردم رها کرده اند و سن
باسمه تعالی
اماکن مقدس
غزل ۱
امروز جهان شاهد تخریب قبور است
امید بشر اذن خدا، بهر ظهور است
چشمان همه گریان ز تخریب بقیع اند
امروز دل شیعه پر از خون و صبور است
آرامگه چار امام است و بود مدفن اصحاب
آن باعث احیای ولایت و حضور است
ویران شده آثار قبور حسن و باقر و سجاد
هم صادق و هم آمنه اصحاب غرور است
خدیجه بود دفن، در این خاک مقدس
در بین زنان شاخص و در کسب جسور است
یوم الهدم است روز خرابی عمارت
آن قوم ستم فاقد ادراک و شعور است
این روز دل شیعه پر از د
یک یادداشت شفاهی، منتشرشده در روزنامه جام جم/دوشنبه هفتم آبان/صفحه فرهنگ:
جاده‌های تماشا
اربعین سال گذشته را با دو کاروان متفاوت همراه بودم. یکی «هیات هنر» و دیگری «کاروان شاعران و نویسندگان ایرانی» که به همت موسسه شهرستان ادب، راهی کربلا بود. امسال هم شاعران و نویسندگان راهی این اتفاق فرهنگی و معنوی شدند، هرچند موسسه نتوانست به اندازه سال گذشته، از نظر مالی همراهی‌شان کند، اما آنها که باید، هم‌مسیرهای‌شان را پیدا کرده بودند و راهی شدن
خیلی از مردم تصور می‌کنند که فقط مردها چشم‌چران هستند و چشم‌چرانی مردها حرام است درحالی‌که طبق نص قرآن هم زنان و هم مردان باید چشمان خود را از نگاه حرام فروببندند.[1] پیامبر خدا صلی‌الله علیه و آله درباره زنان چشم‌چران می‌فرمایند: «خشم خداوند سخت است بر زن شوهرداری که چشم خود را از غیر […]
نوشته چشم‌چرانی زنان اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
شاعر که شدم، 
آسمان را دوست دارم.
 زمین را عاشقم. 
ماه را می ستایم.
 برگ های درخت را می بوسم. 
عطر گل ها را نفس می کشم. 
سنگ را دلسوزم بر ماهیت سختش. 
از پروانه نشدن پیله ای دلگیر می شوم.
 از خشکیدن غنچه ی نشکفته ، می میرم. 
نامم چیست؟!
 شاعر؟! 
عاشق؟!
 دیوانه؟! 
فقط می دانم مثل شماها دانشمند نیستم. 
معروف نیستم. 
فقط یک آدم معمولیه با احساس!
 #فاطمه_جلائی_زاده 
@sorna_paradise
http://t.me/sorna_paradise
باسمه تعالی
اما کن جهانگردی
اصفهان
غزل۱
در کنار ساحلی پر آب باشد اصفهان
لیک رودش دائما مسدود گردد ناگهان
بنگر این پل های زیبای همانند نگین
بهترین نوع است و مانندی ندارد در جهان 

حیف باشد شهر تاریخی ما گشته چنین
آب آن در شهرهای دیگری باشد روان
شهر تاریخی و صدها مرکز گردشگری
مسجد جمعه و ده ها نقش زیبنده در آن
وه چه زیبا مسجدی دارد، نگر از روی شوق
مردم دنیا همه مبهوت در نقش جهان
سازه های ماندگار اصفهان هم دیدنی است
چل ستون و دو منار بی نظیر اصف
علت دیر ارگاسم شدن و دیر ارضا شدن زنان 
دیر ارضا شدن زن

چرا زنان دیر ارضا میشوند و علت دیر ارضا شدن زنان چیست؟ مشکل دیر ارضایی در زنان دلایل مختلفی دارد که در زیر به آنها و روش درمان دیر ارضایی زنان اشاره میکنیم.
رابطه‌ ی جنسی مناسب، یکی از بهترین راه برای برقراری رابطه‌ ی صمیمی و عمیق با شریک زندگی می‌باشد و رسیدن به ارگاسم بر کیفیت و لذت این رابطه بسیار تأثیر گذار است.
ادامه مطلب
زنان حتما باید با مردِ محرَم سفر می‌کردند. امّا با این حال، به جهت سختی، مردان قبول نمی‌کردند. راه‌کارهای زنان:- بخشیدن مهریه به شوهر- گرفتن زن دوم برای مرد- طلاق موقت از شوهر و صیغه‌ی کاروان‌دار شدن(برای رفت)، صیغه‌ی مداح و ...(برای ایّام ماندن در شهر زیارتی)، صیغه‌ی کاروان‌دار دیگری شدن برای برگشت.(از این جهت دست زنان طبقه‌ی فقیر و متوسّط بازتر بوده است تا زنان متموّل و راحت‌تربه زیارت می‌رفتند.!!!)- صیغه‌کردن دختر خردسال با کاروان‌دا
#نقد_شعر می روم اما نگاهم خیره بر پشت سر استبا خودم می گویم این شاید نگاه آخر استچشم خیسم خیره در چشمان سرخش آه آهحال غمناک کدام از ما دو عاشق بدتر است؟من برای یک شب دیگر سراپا شعله اماو؛چه می گویم،تمام هستی اش خاکستر استمن دلم پر می کشد حتی برای بوسه ایبر گل رویی که از داغ جدایی احمر استعشق می گوید بمان و عشق می گوید بیا عاشقی کردن خدا داند جهاد اکبر استپیش رویم جبهه و دژخیم و جوی خون دوستپشت سر دریایی از لطف و صداقت سنگر استمی روم تا سرزمینم ر
 پس از بحث‌های فراوان در فضای رسمی و مجازی درباره چند همسری و انتشار غیررسمی نظر رهبر انقلاب در رسانه‌های مجازی، امروز دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، نظر ایشان را درباره مسأله‌‌ چندهمسری اعلام کرد. در پایان این مطلب، مصرعی آمده است که نشان می‌دهد معظم له چگونه با تکیه بر قدرت حیرت‌آور ادبیات و تأثیر شعر بر مخاطبان گوناگون، نظرشان را با قطعیت و جامعیت بیان می‌کنند.به نظر می‌رسد که «خدا یکی و محبت یکی و یار یکی» مص

علت دیر ارگاسم شدن و دیر ارضا شدن زنان

دیر ارضا شدن زن

چرا زنان دیر ارضا میشوند و علت دیر ارضا شدن زنان چیست؟ مشکل دیر ارضایی در زنان دلایل مختلفی دارد که در زیر به آنها و روش درمان دیر ارضایی زنان اشاره میکنیم.
رابطه‌ ی جنسی مناسب، یکی از بهترین راه برای برقراری رابطه‌ ی صمیمی و عمیق با شریک زندگی می‌باشد و رسیدن به ارگاسم بر کیفیت و لذت این رابطه بسیار تأثیر گذار است.
ادامه مطلب
این غزل در تاریخ 31/4/1377 و در زمان دانشجویی آقای حسن سعیدی خادم خالدی ، در گوهر دشت کرج سروده شده  و در روزنامه ی رایزن جوان کرج منتشر شده است .
چشمم نشسته در خون ای ماهرو کجایی صیدی اسیر بندم ، به دیدنم نیایی ؟ 
از خون شراب سازم گر عزم مِی نمایی جانم فدات سازم در خانه ام گر آیی
چشمم به در سیه شد ، شاید ز در درآیی حالی ز ما بپرسی ، مهری به ما نمایی 
عمری در انتظارت ، سر کرده ام که شاید با تو به سر نمایم ، ایام بینوایی 
خوار و زبون ز عشقت ، گردیده ام

باسمه تعالیانبیای الهیحضرت آدمغزل۱
اولین پیغمبر حق بر همه خلق جهانحضرت آدم بود، از بهر مردان و زنان
ترک اولی کرد آدم ، زین جهت او رانده شداولین معصوم می باشد، ولی مومنان
می خورند حوا و آدم ، میوه ی ممنوعه رااین بود مذموم بر اهل بهشت و حوریان
خلق آدم از گل است و آب و امواجی چو بادمی دمد حق روح را، تا او بیابد جسم و جان
می کند تمجید و تسبیح خدا را هر ملکچون که انسان بهترین مخلوق ممکن در جهان
می کنند سجده به آدم، جز که شیطان رجیممی دهد حق فرصتی
این کتاب گزینهٔ اشعار شفیعی کدکنی است که ظاهراً در کنار گزینهٔ دیگری که انتشارات دیگری آن را به چاپ رسانیده با هم یک مجموعه‌گزینه! حساب می‌شوند. شعرها از آغاز دوران شاعری شفیعی کدکنی با زبانی که معلوم است تحت تأثیر ترکیبی از سبک هندی و عراقی الهام گرفته شروع می‌شود، جاهایی رد پای الهام از زبان اخوان ثالث دیده می‌شود، به سنین میان‌سالی نویسنده که می‌رسد زبان آثار پخته‌تر و به خاطر همزمانی با فضای قبل از انقلاب سیاسی‌تر می‌شود. هر چقدر
دروغ گفتن در زنان و چه در مردان، خصوصیتی است که تفاوتی در جنسیت ندارد و هرشخصی حداقل چندبار در زندگی خود این کار را انجام داده است. اما زنان گاه به دلیل برخی نگرانی‌ها و برای مقابله و فرار از آن‌‌ها، اولین راهی که به ذهنشان می‌رسد دروغ گفتن است. دروغگویی به دلایل کوچک و بزرگی می تواند از طرف زنان انجام شود. در هر حال این دروغ‌ها آسیب‌هایی را به‌ آن‌ها وارد خواهد کرد که منجر به پیچیده شدن مسائل نیز می شود. رویدادهایی که ممکن بود درصورت بیا
نماشون یکی از پرکاربردترین کلمه های شعر مازندرانی است، چون همه اتفاقات غمگین و تلخ احتمالاً در نماشون اتفاق میافتند.
نماشون در لغت به معنای غروب است وقتی که خورشید شیفتشو تموم میکنه و به ماه تحویل میده. به نظر خودم بازی زیبایی داره با کلمات، نماشون یعنی وقتی که نما میره.
نماشون آنقدر در شعر مازندرانی غمگین است که شاید ده ها شعر با آن شروع میشود، یکجا شاعر با آمدن غروب دلتنگ میشود و ناله میکند
نماشون صحرا مه ونگ ونگه
غروب شد و در صحرا صدای نا
شعر لیراوی در حماسه روزگاران از استاد ارجمند آقای امرالله خدری شاعر محلی سرای بلوک لیراوی یکی از بهترین شعرهای محلی است توسط ایشان سروده شده از دو قسمت تشکیل شده است
قسمت اول صحبت می‌کند از آرزوها ایده آل ها نوع دلبستگی بلوک لیراوی صحبت شد 
لیراوی ای بلوک بی نظیرم 
وایردام من او و خاکت بمیرم 
یعنی در ابتدا از شور و اشتیاق و وابستگی مردمان بلوک لیراوی به این به این دشت پهناور اشاره شده
و در قسمت دوم شعر اشاره می شود
لیراوی ای بلوک کهنه ی پیر .
در هر ۱۰ ثانیه در نقطه‌ای از دنیا دختری را ختنه می‌کنند.
 و این برای دختران و زنان ختنه شده آغاز زندگی‌ای است پر درد، عفونت، و ناباروری
اینها تنها برخی از پیامدهای ختنه زنان‌اند. 
▪️سازمان ملل متحدبریدن آلت جنسی زنان تحت عنوان «سنت و آیین» را مردود و عمل ناقص‌سازی اندام جنسی زن را مصداق بارز «شکنجه» می‌داند.
حقوق زنان اصطلاحی‌ست که اشاره به آزادی و حقوق زنان در تمامی سنین دارد. ممکن است این حقوق توسط قانون یا رسوم سنتی و یا اخلاقی در یک جامعه به رسمیت شناخته‌شوند یا نشوند. دلیل گروه‌بندی خاص این حقوق تحت عنوان زنان و جدا کردن آن از حقوق عام‌تری مثل حقوق بشر این است که بنا بر تئوری، این حقوق در بدو زاده شدن برای تمام بشر به رسمیت شناخته می‌شوند اما مدفعان حقوق زنان نشان می‌دهند که به دلایل تاریخی و فرهنگی زنان و دختران بیشتر از مردان از شمول ای
حقوق زنان اصطلاحی‌ست که اشاره به آزادی و حقوق زنان در تمامی سنین دارد. ممکن است این حقوق توسط قانون یا رسوم سنتی و یا اخلاقی در یک جامعه به رسمیت شناخته‌شوند یا نشوند. دلیل گروه‌بندی خاص این حقوق تحت عنوان زنان و جدا کردن آن از حقوق عام‌تری مثل حقوق بشر این است که بنا بر تئوری، این حقوق در بدو زاده شدن برای تمام بشر به رسمیت شناخته می‌شوند اما مدفعان حقوق زنان نشان می‌دهند که به دلایل تاریخی و فرهنگی زنان و دختران بیشتر از مردان از شمول ای
من شاعر نیستم،شعر هم نمی گویم،فقط هر از چندگاهی "احساس" خود نسبت به محل زیستم،جریان زندگی ام و از همه مهمتر احساساتم در گذشته و حال را در قالب کلمات می ریزم و اگر ذوقی باقی مانده باشد پیراشش می کنم،در دفتری،تکه کاغذی،روی برگ درختی یا روی ورقه امتحان!یادداشت می کنم.برایم اصلا مهم نیست کسی شعر بداندش یا نه!می پرسید چرا؟عرض می کنم خدمتتان...
ادامه مطلب
شاعر چه کند اینجا، من شعر چه می‌دانمیک شعر نگفتم من در عمر پریشانم
من طبل خداوندم، فارغ ز همه بندم همبال عقابانم، همنعره‌ی شیرانم
گفتند که تو اینی،‌ گفتم که نه من اینم گفتند تو پس آنی، گفتم که نمی‌دانم
دانم که چو دریایم، می‌خیزم و می‌آیمکشتی خداوندی در بحر غزل رانم
من شعله به کف دارم، جان قلمم آتشهر سو قدمم آتش، من مشعل یزدانم
ترسی تو ز من؟ حقّت! ترس تو دم لقّتسوی تو چه می‌آیم، بقّ تو چه می‌خوانم
تا اوج فلک رفتم، آن اوج مرا کم بوددر جان م
سلام
این شاعر بی نهایت شاعر بیشتر از شاعر بودنش  حتی یه انسان واقعیه ... حرفه ای، صمیمی، دلسوز، ... هرچی بگم کم گفتم
اینم ابراز ارادتیه به ایشون یهویی و فقط چون به شدن تحت تاثیرش قرار گرفتم :) 
چون خودشون خیلی بدشون میاد از ناز و عشوه در شعر و تمامی حقوق این شعر برای ایشان است خیلی سعی کردم ساده ی ساده بخونم 
التماس دعا برای روح بلند پدر بزرگوارشون

جزیره‏ ى خضراء

مرحوم علامه مجلسى‏ قدس سره در بحارالانوار (ج 52، ص 159) مى‏نویسند:رساله‏ اى یافتم مشهور به داستان جزیره‏ ى خضراء . . . و چون آن را در کتاب‏هاى روایى ندیدم، عین آن را در فصل جداگانه‏ اى آوردم .یابنده‏ ى آن متن مى‏گوید: در آن متن چنین آمده است:من (فضل بن یحیى کوفى) در سال 699 ه . ق . در کربلا از دو نفر، داستانى شنیدم . آن ها داستان را، از زین الدین على بن فاضل مازندرانى، نقل مى‏کردند . داستان مربوط به جزیره‏ ى خضرا در دریاى سفید
شاعر طنز پرداز  ایج که در بیشتر مراسمات در ایج  حضوری پر رنگ داشته و اشعاری به صورت انتقادی و بیان مشکلات مردم شهر
ایج و اشعار مناسبتی با اوضاع و احوال مملکت و تاثیر پذیری مشکلات مملکت بر شهر ایج را به دیده ی طنز نگاه می کند و به
صورت عالی می سراید .
او کسی نیست جز بزرگ مرد ایج و منتخب مردمی جناب آقای 
شاعری با اخلاق و منش ایجی و لبخند بر لب ،همه مردم ایج او را می شناسند و اشعار او را به ذهن و دل سپرده و زمزمه می
کنند . 
‍ ‍ خودش هم خسته شد از داغ این عشق آفرینی هانوشته روی عرشش وای از دست زمینی هاچنان حظ کرد از خلق تو که با خود نشست و گفت :بنازم چشم هایت را، خدایی بهترینی ها...تو را هر روز می بیند وَ باران می شود چشمشچه دردی می کشد بیچاره از این بازبینی هاشبی یک تار مویت را نگه می دارد و تا صبح...ولی تا کِی دلش خوش باشد از این خوشه چینی ها؟من از چشم تو فهمیدم خدا هم عاشقت بودهو تاوان می دهد اکنون بدین گوشه نشینی ها#سیدمسعود_محبّتی♋️☯♋️☯♋️☯#نقد_شعر بنام یگانه
زنان به نسبت مردان به ویتامین ها و مواد مغذی بیشتر نیاز دارند. بسیاری از مواد مغذی در بدن تولید نمی شود به همین علت نیاز است که این کمبود از طریق مکمل ها جبران شود. امروز در نیک صالحی میخواهیم برخی از ویتامین های ضروری برای زنان را عنوان کنیم. با ما همراه باشید

ادامه مطلب

۷ غذای سالم و مفید برای زنان

تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که مصرف این ۷ مواد غذایی بیماری های قلبی، سرطان سینه و پوکی استخوان را از زنان دور می کند.

۱) گوجه فرنگی: به گفته محققان مصرف مواد غذایی سرشار از لیکوپن مثل گوجه فرنگی می تواند دردفع سرطان سینه و گردن رحم موثر باشد.
ادامه مطلب
در مورد نقطه جی (G) یا جی اسپات چقدر اطلاعات دارید؟ آیا این ناحیه تحریک شونده فقط در زنان وجود دارد یا مردان هم نقطه جی دارند؟ آیا همه زنان می توانند جی اسپات خود را پیدا کنند؟ چه پوزیشن هایی بیشتر باعث تحریک جی اسپات می شوند؟ اگر همه این ها سوالات شما است با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید. در این مقاله از بخش جنسی دکتر زخم به بررسی مکان نقطه جی در زنان و راه های تحریک بیشتر آن خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب

در قرآن، الزام زنان مسلمان به رعایت حجاب اینگونه بیان شده است: “‌ ای پیامبر! به همسران‌ات و دختران‌ات و همسران کسانی که مؤمن هستند بگو: چادرهای‌شان را بر خود فرو پوشند [تا بدن و آرایش و زیورهای‌شان در برابر دید نامحرمان قرار نگیرد.] این [پوشش] به این‌که [به عفت و پاکدامنی] شناخته شوند نزدیک‌تر است، و در نتیجه [از سوی اهل فسق و فجور] مورد آزار قرار نخواهند گرفت‌”‌ (سوره‌ی احزاب: آیه‌ی ۵۹). بنابراین، به وضوح در قرآن ذکر شده است که زنان مسلم
‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد #مورخ؛۹۸/۷/۹سه شنبه#ساعت_شروع ؛(۲۲)♋️☯♋️☯♋️☯پیوسته آزردی دلم را با ستم کاریاما نشد از عشق تو مایل به بیزاریهر شب قسم خوردم فراموشت کنم اماهر روز با فکر تو برگشتم به بیداریبا کوله بار خاطره در شهر میگردمهم خسته ام هم دلخوشم با کار اجباریشاید اگر کم رنگ تر بودی بدون تومیشد که راحت بگذرد شبهای تکراریآری تظاهر کن ولی من خوب میدانمگاهی تو هم در موج این غمها گرف
ممکن است شما هم در ارتباط با مردی باشید و دلیل برخی از رفتارهای او را متوجه نشوید.باید بدانید بسیاری از مردان با بازی های ذهنی زنان را امتحان می کنند و دلایل مختلفی برای این نوع رفتار خود دارند. برخی از مردان با این کار،میزان عشق و علاقه زن موردنظر خود را میسنجند.برخی دیگر تنها از این موضوع برای تفریح استفاده می کنند.در این مطلب به موضوع بازی ذهنی مردان با زنان و روش های برخورد درست زنان با این نوع رفتارها را پرداخته ایم.
بازی کردن مردان با ذه
انقلاب اسلامی هویتی تازه به زنان بخشید و آنها را بیش از هر زمان دیگر وارد عرصه حیات اجتماعی و فعالیت سیاسی و مبارزاتی نمود . حضور چشمگیر زنان در راهپیمایی های دوران انقلاب و پس از آن، نقش انکارناپذیر آنان در سرنگونی رژیم پهلوی، حضور تاریخ ساز آنان در جنگ تحمیلی، نقش مؤثر آنان در پشتیبانی جبهه های نبرد و . . . همه و همه جلوه هایی فراموش ناشدنی از تاثیر انقلاب اسلامی در ارتقای نقش اجتماعی زنان است .
ادامه مطلب
توصیف شغلی متخصص زنان و زایمان در تهران : ساعات کاری

تخصص زنان و زایمان، از دیگر شاخه های علم پزشکی است که مورد توجه داوطلبان کنکور است و سالانه افراد بسیاری برای وارد شدن به این رشته تحصیلی تلاش می کنند. در یک تعریف علمی می توان گفت که این رشته از جمله رشته های تخصصی بالینی است که در جهت پیشگیری و هم چنین تشخیص، درمان بیماری های زنان بحث می کند. در عین حال بیماری های دستگاه تناسلی زنان و بیماری های مربوط به سینه و تمام بیماری هایی که به این ر
نیاز اساسی زنان را چگونه بشناسیم؟ آیا زنان و مردان در نیازهای اساسی خود تفاوتی با یکدیگر دارند؟ بسیاری از اشتباهاتی که زوجین و یا خانواده‌ها در ارتباط با یکدیگر مرتکب می‌شوند، ناشی از عدم شناخت آن‌ها از یکدیگر است. در صورتی که افراد نسبت به هم شناخت بیشتری داشته باشند و نیازهای یکدیگر را بهتر بشناسند احتمال بیشتری وجود دارد که در راستای رفع نیازهای یکدیگر و ایجاد رضایت در روابط تلاش کنند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد نیازهای اساس
دیروز خیلی اتفاقی با شاعر تاجیک آشنا شدم، لایق شیر علی. چند تا از شعراش رو با دکلمه خودش شنیدم و پاک دلم رو برده :دی
با اینکه خیلی دوست دارم راجبش حرف بزنم ولی نوشتن راجب شعر و شاعر سخته، مخصوصا وقتی تازه کشفش کرده باشی و هیجان زده باشی. اگه دوست داشتین خوشحال میشم راجبش حرف بزنم ولی کلمات برا اینجا نوشتن جریان پیدا نمی کنن
ترا دیدم یکی از شعراش هست که خیلی دوستش دارم، من یاد شعر کوچه فریدون مشیری میندازه. حتما گوش بدین بهش، زندگی به قبل و بعد
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
نادرشاه در ابتدای کار خدمات زیادی انجام داد ولی بعدا بسیار ظالم شد بطوریکه هیچکس حتی پسرش امنیت نداشتند. نادرشاه برای ترس دسته ای از کورها را با خود می برد تا همه بترسند ، همانند چگین لر در زمان صفویه که اینکارها آلت غضب و سیاست بودند. قبلتر در زمان تیمور نیز نه تنها این موارد بلکه فجایع بسیار بدتری را در تاریخ می خوانیم. در این سه بیت فردوسی ثانی بخوبی آخر ماجرای نادرشاه را بیان می‌کند ، در بیت اول ا
نشانه های ارضاء شدن زن چیست؟

ارضا شدن زنان نسبت به مردان پیچیده تر و به زمان بیشتری نیاز است

ارگاسم یا ارضاء شدن زنان
معنای سربسته در مورد مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و ارضا شدن آنان است یک واکنش جنسی طبیعی و لذت بخش که تجربه نکردن آن در حین عمل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی گردد. یکی از دلایلی که از ارضاء شدن به عنوان معمای سربسته یاد می شود پیچیده بودن ارگاسم زنان در قیاس با آقایان است، عوامل زیادی بر فرایند ا
درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#مهربانو_مریم_راد#مورخ ۹۸/۱/۲۰#ساعت_شروع :2⃣2⃣ #ده_شباز عشق فقط درد و غم اش قسمت ماشداز زلزله ویرانه بم اش قسمت ما شد از روز فقط حسرت و از تیرگی شب بی خوابی تا صبح دم اش قسمت ماشداز زندگی و دلخوشی و دیدن و لذت افسوس غمِ دم به دم اش قسمت ما شداز آینه جز چهره ی ویرانه ندیدیم از بخت فقط بَد قدم اش قسمت ما شدما گم شده امروز و به فردا نگرانیم از چشم فقط اشک و نم اش قسمت ما شدصد فا
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی
از ویژگی های عمر ابن بود که وقتی در جنگ ها بر غیر مسلمانها مسلط میشد زنان آنان را به عنوان کنیز می‌فروخت و حجاب از سر آنان بر می‌داشت و می‌گفت این کافران لیاقت حجاب ندارند
اگر علمای عربستان زنان ایرانی را بی حجاب می خواهند به این دلیل است که زنان ایرانی را کافر و لایق حجاب نمی‌داند.
زنان بی حجاب ایرانی به. عمر میگویند ما کافر و لایق حجاب نیستیم 

بیماری آندومتریوز در زنان چیست؟

بیماری آندومتریوز در زنان چیست؟آندومتریوز به معنی رشد بافت داخلی رحم در جایی بیرون از رحم است. لگن شایع ترین محل بروز آندومتریوز است.در
این بیماری بافت اندومتر (لایه داخلی رحم) در بیرون از محل اصلی خود (رحم)
تشکیل می‌شود. این بافت می تواند در تمام بافت‌های بدن به جز طحال به‌وجود
آید، ولی رایج‌ترین محل پدیدآمدن آن، لگن است که در این قسمت هم،
تخمدان‌ها بیشتر گرفتار اندومتریوز می‌شوند.
ادامه مطلب
گردآورنده : اشکان ارشادی 
این سوال من از خانم سمیرا شیری بود. و خوب شد که مطلع شدم شعر از امام خمینی بوده و فردی که برایم تعریف می کرد ، خوب توضیح نداد وگرنه چه بسا با شوق گوش میدادم. 
وب ایشان « دارالمجانین » (بر روی دارالمجانین با رنگ آبی کلیک کنید. )نام دارد ، مدیر دارالمجانین خانم سمیرا شیری 
سلام مجدد خدمت سرکار خانم سمیرا شیری ، معلم گرانقدر 
ابتدا اینکه ببخشید در پاسخ نظر ارزشمند شما ، درددلی کردم و لیستی از وبهایی که مطالب منرا کپی میک
عید است و دلم خانه ویرانه بیا/ این خانه تکاندیم ز بیگانه، بیا
خبرگزاری تسنیم: رویکردهای مختلفی نسبت به ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر
در ادبیات فارسی دیده می‌شود، اما شاید بهترین و زیباترین سروده‌ها نگاهی
است که با تضرع شاعر به درگاه حق بیان شده‌اند.
۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۶
فرهنگی
ادبیات و نشر
نظرات

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیین‌‌های اسلامی یکی از موضوعاتی است که در ادبیات فارسی نمود بسیاری یافته است. یکی از این آیین

نشانه های ارضاء شدن زن چیست؟

ارضا شدن زنان نسبت به مردان پیچیده تر و به زمان بیشتری نیاز است

ارگاسم یا ارضاء شدن زنان
معنای سربسته در مورد مسائل جنسی خانم ها ارگاسم و ارضا شدن آنان است یک واکنش جنسی طبیعی و لذت بخش که تجربه نکردن آن در حین عمل جنسی می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی در زندگی زناشویی گردد. یکی از دلایلی که از ارضاء شدن به عنوان معمای سربسته یاد می شود پیچیده بودن ارگاسم زنان در قیاس با آقایان است، عوامل زیادی بر فرایند
خودارضایی زنان تفاوت‌هایی با خودارضایی در مردان دارد. اکثر خانم‌ها یک بار خودارضایی را در زندگی خود تجربه کرده‌اند. این عمل صرفا در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود بلکه بسیاری از خانم‌های متاهل نیز دست به خودارضایی می‌زنند. از مهم‌ترین دلایل خودارضایی خانم‌های متاهل عدم ارضای جنسی در رابطه زناشویی است. از جمله دلایل دیگر آن در سن کم ممکن است تجاوز در کودکی باشد. برخی از زنان نیز برای فرار از تنش و فشارهای عصبی خودارضایی می‌کنند. اگر به خو
#نقددلم به سمفونی عاشقی گرفتارستبه ساز دلقک زشتی که باز بیدارستدوباره عقربه چرخید و بد کلافه شدمو من به ساعت صفر غمت اضافه شدمهمیشه آخر شبها به حرف می آیم در اخرین شریان های نبض شبهایمهنوز میشکفد حرفهای نایابم میان دفتری از واژه های بیتابم من عاشقانه ی دردم در این خرابه ی دورمن از سلاله ی ماندن ، تو از تبار عبوربه تلخی گل صبرم ؛؛تویی عصاره ی ناب تو بی کرانه ی آبی ؛؛من ابتدای سرابقسم به لحظه ی احساس جاودانگی اتفدا کنم دل و جان را در عاشقانگ
موضوع امسال روز جهانی زن می گوید :  برابری یا تعادل برای زنان و دختران به نفع جهان است.
روز جهانی زن در سراسر جهان «هشتم مارس» برگزار می شود، تاریخی که شناخته شده است.
به نوشته وبسایت روز جهانی زن، انتخاب موضوع برابری جنسیتی برای سال ۲۰۱۹ ابتکاری است که هدف از آن افزایش آگاهی ها در مورد تبعیض های صورت گرفته علیه زنان و همچنین جشن گرفتن دستاوردهای آنان است.
از جمله تبعیض های موجود، نابرابری پرداخت دستمزد بین زنان و مردان در سطح جهان است.
هیچ کش
دانلود کتاب زنان زیرک شری آرگو pdf
کتاب «زنان زیرک» راهنمای زنان و دخترانی است که در آستانه برقراری پیوند
زناشویی‌اند. کتاب مشتمل بر قواعدی است که خواننده را هدایت می کند تا در
ایجاد رابطه، با تدبیر و عزت نفس و حفظ سلامت خود کامروا شود. نویسنده بر
این باور است که مردان به رغم تفاوت های فردی، فرهنگی و اجتماعی، از ویژگی
مشترک فرافرهنگی برخوردارند که لازم است با شناخت آن‌ها، در ایجاد رابطه‌ای
سالم، شاد و پایدار موفق شویم. مطالعه کتاب برای ه
امام صادقم توییتویی تمام آرزوتو گفته ای کلام حقبه ما لطیف و مو به موتو گفته ای که می شودپرید و چون پرنده شدتو گفته ای که می شودپر از امید و خنده شدتو داده ای به قلب ماامید و مهر بی کرانامام مهربان مندرون قلب من بماننشسته مهر پاک توبه قلب ما،به جان مامحبت تو لحظه اینشد از این دلم جدا
شاعر: شکوه قاسم نیا

پس از امام پنجممتویی امام شیعیانتویی امام بعد اوتویی امام مهربانپس از امام پنجممچراغ رهبری توییستاره هدایتیشکوه حیدری توییپس از اما
این غزل در پائیز 86 و فی البداهه در جلسه ی جشن امام رئوف توسط آقای حسن سعیدی خادم خالدی سروده شده است :
هست میلاد گرانقدر رضا ، شاه هدی 
بلبلان رقص کنان چهچهه زن پر ز نوا
خرّم از یمن وجودش همه ی دشت و دمن
گوئیا فصل بهار است به هنگام شتا
آنکه ثامن به حجج هست و شه کشور دل
راضی حکم خداوند و مسمّی به رضا 
آستان حرمش مأمن هر فرد غریب
ضامن آهو و سلطان غریب الغربا
مشهدش کعبه ی آمال همه تا به ابد
خاکبوس حرمش ماه به هنگام مساء
اختر و ماه و خور و جمله تمام افل
◀آیا ورزشگاه رفتن زنان جز موارد مهم و حیاتی کشور هست که بخواهیم در موردش حرفی بزنیم،
◀ورزشگاه رفتن چندان چیز خاص و مهمی هم نیست که بخواهیم برایش ارزش قائل شویم.شایان ذکر هست که کدام یک از زنان و دختران این مملکت حاضر هست از فوتبال زنان خود حمایت و تشویق کنند.چرا همیشه ورزش فوتبال بانوان همیشه کمترین تماشاچی را دارد.ورزشگاهی که معمولا محیطی مردانه بر آن حاکم هست و هر گونه حرفی در آن رد و بدل می شود،چه دلیلی دارد که زنان در آن حضور داشته باشند
روز جهانی زن!!!!!
روز جهانی زن را زمانی پایه گذاری نمودند،که زنان کارگر از مشقت کار و نبود حقوق و پایمال شدن حقشان به خفقان رسیده بودند.
زنان ،مادرانی بودند که مردان را به دنیا آورده بودند و به آنها زندگی بخشیده بودند؛درحالی که مردان خواستار سلب حیات زنان بودند. زنان  شجاعانه لب به سخنان اعتراض آمیز گشودند و خواستار آسایش و آرامش و مدیریت خارق العاده مانند مردان گشتند.زنان چنان مطلومانه از حق خود دفاع نمودند که سالها روز جهانی زن در جهان یاد
پزشک متخصص زنان توانایی لازم برای جراحی و درمان موارد مرتبط با زنان از جمله بیماری های دستگاه تناسلی زنان، زایمان ونازایی را دارد . از همین رو نقش پر اهمیتی در سلامت بانوان و به تبع آن حفظ سلامتی خانواده دارد. پزشک متخصص زنان و زایمان در تلاش است که میزان آگاهی مردم را در مورد نیاز های مراقبتی زنان افزایش دهد تا ریسک مبتلا شدن بانوان به بیماری ها و سرطان های شایع زنان را در سطح جامعه کاهش دهد.اکثر خانم ها باور دارند تنها زنان متاهل نیاز به مر
خجالت زنان از رابطه جنسی به چه علت است؟ آیا راهی برای بر طرف کردن خجالت زنان از نزدیکی در ارتباط با همسرشان وجود دارد؟ بعضی زنان از داشتن رابطه جنسی با همسر خود خجالت می‌کشند. حتی برخی ترجیح می‌دهند در تاریکی رابطه داشته باشند. شرم و خجالت زنان در رابطه جنسی می‌تواند گذرا یا دائمی‌باشد. این شرم باعث می‌شود زوجین از رابطه جنسی خود لذت کامل نبرند. در واقع این زنان نمی‌توانند خواسته‌ها ونیازهای خود را بیان کنند و انگار چیزی مانع آن‌ها می‌

کوچ شاعر یعنی 

سکوت احساس در لحظه های بارانی

بغض درخت در برگ ریزان پاییز

کوچ شاعر یعنی 

خواب غمگین شقایق ها

در دشت بیداری 

گریه ی بی صدای پرندگان

بر دامان نسترن

کوچ شاعر یعنی 

سایه ی مردی تنها

در کوچه های سبز بهار

و حسرت دیدن دوباره ی شکوفه ها

کوچ شاعر یعنی

پرواز واژه ها در نیمه شب 

و شعری که ناتمام ماند 

رضوان - ح

به مناسبت سالگرد درگذشت دکتر افشین یداللهی
فَلَمَّا رَأَىٰ قَمِیصَهُ قُدَّ مِنْ دُبُرٍ قَالَ إِنَّهُ مِنْ کَیْدِکُنَّ ۖ إِنَّ کَیْدَکُنَّ عَظِیمٌ

چون شوهر دید که پیراهن از پشت سر دریده است گفت: این از مکر شما زنان است، که مکر و حیله شما زنان بسیار بزرگ و حیرت‌انگیز است.
کتاب «زنان زیرک» راهنمای زنان و دخترانی است که در آستانه برقراری پیوند زناشویی‌اند. کتاب مشتمل بر قواعدی است که خواننده را هدایت می کند تا در ایجاد رابطه، با تدبیر و عزت نفس و حفظ سلامت خود کامروا شود. نویسنده بر این باور است که مردان به رغم تفاوت های فردی، فرهنگی و اجتماعی، از ویژگی مشترک فرافرهنگی برخوردارند که لازم است با شناخت آن‌ها، در ایجاد رابطه‌ای سالم، شاد و پایدار موفق شویم. مطالعه کتاب برای همه
دیابت یکی از خطرناک ترین بیماری ها در جهان است که سالانه جان میلیون ها انسان را می گیرد. این بیماری در زنان و مردان تقریبا به یک میزان شایع است. امروز در نیک صالحی می خواهیم درباره عوارض دیابت در زنان صحبت کنیم . با ما همراه باشید
مهمترین عوارض دیابت در زنان
تغییرات هورمونی یکی از مهمترین دلایل حساسیت به انسولین و سوخت و ساز گلوکز است و می‌تواند الگوی خواب را مختل کند. هورمون‌های استروژن و پروژسترون در واکنش سلول به انسولین تاثیر می‌گذارن
حقوق زنان ایرانی در طی دوره‌های سیاسی و تاریخی مختلف تغییرات زیادی کرده‌است. این حقوق شامل حق ازدواج، حق طلاق، حق تحصیل، حق پوشش و حجاب و حقوق سلامت (مانند حقوق باروری ،تنظیم خانواده وسقط جنین) حق رای و حقوق دیگر می‌باشد.
براساس گزارش شکاف جنسیتی سال ۲۰۱۲ مجمع جهانی اقتصاد از بین ۱۳۵ کشور، ایران رتبه ۱۲۷ را در خصوص نابرابری بین زنان و مردان دارد.
ادامه مطلب
کتاب «زنان زیرک» راهنمای زنان و دخترانی است که در آستانه برقراری پیوند
زناشویی‌اند. کتاب مشتمل بر قواعدی است که خواننده را هدایت می کند تا در
ایجاد رابطه، با تدبیر و عزت نفس و حفظ سلامت خود کامروا شود. نویسنده بر
این باور است که مردان به رغم تفاوت های فردی، فرهنگی و اجتماعی، از ویژگی
مشترک فرافرهنگی برخوردارند که لازم است با شناخت آن‌ها، در ایجاد رابطه‌ای
سالم، شاد و پایدار موفق شویم. مطالعه کتاب برای ه
پزشکی زنان یا بیماری‌های زنان و زایمان، یکی از رشته‌های تخصصی پزشکی می‌باشد. تشخیص و درمان بیماری‌های زنان مانند قاعدگی دردناک، اختلالات قاعدگی، سرطانهای رحم، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم، سرطان واژن، نزدیکی دردناک، کیست تخمدان، پیچ‌خوردگی تخمدان، عفونت دستگاه تناسلی (واژینیت) و ... در این رشته مورد بحث قرار می‌گیرند.
ادامه مطلب
در پی شدت یافتن افراطی گری در میان گروه تروریستی داعش رهبران فکری این گروه صهیونیستی برای تشخیص زنان مجرد از زنان شوهردار در موصل دستور به پوشش ویژه در این خصوص دادند.شاهدان عینی در شهر موصل عراق از شدت یافتن افراطی گری های گروهک تروریستی داعش خبر می دهند. این بار رهبران فکری داعش برای تشخیص زنان مجرد از زنان شوهردار، دستور دادند تا پوشش ویژه ای در این خصوص برای زنان در نظر گرفته شود. زنان داعشی به دستور رهبران فکری این گروهک تروریستی به
از حدود سال 1368 به بعد به موازات رشد جریان هایی که در خارج از کشور موضوع حقوق زنان ایرانی را دستمایه فعالیت خویش قرار داده بودند، در داخل کشور نیز جریانهای مختلفی با هدف دفاع از حقوق زنان وارد میدان شدند و فعالیت خود را آغاز کردند . با پایان جنگ تحمیلی و ورود کشور به مقطعی جدید از تحولات پس از انقلاب، فضایی به وجود آمد که به تدریج عده زیادی که پیش از آن به دور از هیاهوی انقلاب و جنگ در گوشه ای آرمیده بودند، احساس کردند که می توانند حرف هایی را که

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها